Чи зможуть українські мережі взимку працювати ізольовано більше трьох днів - Міненерго

Найближча зима перевірить електричні мережі на стійкість

Українська електроенергетична мережа на 30-ому році незалежності спробує працювати ізольовано від мережі Росії та Білорусі, повідомляє Міністерство енергетики.

Ярослав Демченков, заступник міністра енергетики з питань євроінтеграції, пояснив, чому самостійна робота українських електромереж – це дуже важливо. Також він перерахував, що зробила НЕК "Укренерго" для роботи у найближчі холодні місяці.

Представник міністерства повідомив, що взимку українська електроенергетична мережа працюватиме відокремлено від мережі сусідніх країн. Для неї це дуже тривалий термін, оскільки раніше такий режим роботи продовжувався не більше трьох днів.

Якщо система витримає, то продемонструє свою стійкість і у майбутньому зможе об'єднатись з європейською системою ENTSO-E.

ENTSO-E – мережа енергетичних операторів Європи, яка включає 36 країн. Приєднання до цієї мережі – вигідне для обох сторін, пояснює Демченков:

"Для України - це посилення енергетичної безпеки, для Європи - це посилення сталості енергосистеми європейського континенту".

Крім того таким чином Україна матиме ще три "плюси":

1) здобуде енергетичну незалежність;

2) поступово декарбонізує енергетичний сектор (тобто зменшить шкідливі викиди в атмосферу);

3) долучиться до енергетичного ринку з зрозумілими прозорими правилами гри і відкритого для широкого кола гравців.

Представник міністерства акцентував, що НЕК "Укренерго" однією з перших підготувалось до опалювального сезону:

"[Вона] здійснила капітальні та поточні ремонтні роботи обладнання. Підстанції забезпечені резервним живленням. Система працюватиме надійно в зимовий період, що забезпечить нормальне проходження тестового режиму, а також забезпечить побутових та промислових споживачів електроенергією в зимовий період".

Згідно з оперативними даними про роботу енергосистеми, через зниження температури зросло споживання електроенергії майже на 4%. Протягом цього ж часу більше електроенергії генерували атомні та гідроелектростанції, а також відновлювані джерела. Зменшили генерацію ТЕС, так як у них станом на 15 листопада запасів вугілля удвічі менше, ніж має бути – 378 тис. тонн.

Видання "Коментарі" нагадує, що один з попередніх міністрів енергетики вирішив енергетичні проблеми таким чином, що зараз перебуває під слідством. Більше про це можна прочитати за посиланням.